Depremin 80’inci saatinde Hatay’da anne ve üç çoğu enkazdan sağ çıkarıldı

Felaketin dördüncü gününde Hatay’da yine bir mucize gerçekleşti. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri depremin 80’inci saatinde Hatay’da enkaz altından anne ve üç çocuğunu sağ olarak çıkardı.

Deprem felaketinin 4. gününde umutla beklediğimiz, görmeyi istediğimiz görüntüler gelmeye devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri depremden 80 saat sonra Hatay’da General Şükrü Kanatlı Mahallesi’nde enkazın altından anne ve 1, 8 ve 12 yaşlarındaki üç çocuğunu sağ olarak çıkardı.

Enkazda uzun süren bir çalışma gerçekleştiren Antalya Büyükşehir İtfaiyesi arama kurtarma ekipleri ilk olarak 12 yaşındaki Mahir’i enkazdan çıkardı. Mahir’in ardından ekipler bu kez 8 yaşındaki kardeşi Hilal’i de enkazdan sağ olarak kurtardı. Sedyeye alınan iki kardeş boyunlukları takılarak hastaneye götürülürken, büyük sevinç yaşandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri Mahir ve Hilal’in ardından 81’inci saatte enkaz altındaki 1 yaşındaki kardeşleri Rami’yi de kurtardı. Rami enkaz altından alkışlar eşliğinde çıkarıldı. İtfaiye erleri 3 kardeşin enkaz altındaki anneleri Arya’yı da kurtarmak için yoğun bir çalışma yürüttü. Anne Arya da 40 dakika süren bir uğraşın ardından sağ olarak enkazdan çıkarıldı.