free offline website design

ASAT Genel Müdürlüğü, 21 milyon lira yatırım bedeliyle Finike’nin 50 yıllık şebeke hatlarını yeniliyor. Finikeliler suyu daha sağlıklı içerken, kesinti ve kaçaklar da son bulacak.


Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerin yıllardır süren içme suyu sorunları tek tek çözülüyor. Kesintisiz içme suyu temini için yeni isale ve şebeke hattı çalışmaları yapan ASAT, aynı zamanda yetersiz kalan hatları da yeniliyor. ASAT son olarak Finike-Turunçova İçme Suyu İsale ve Şebeke Hattı Yapım İşiyle bölgenin eskiyen ve yetersiz kalan hatlarını yeniliyor. 

21 MİLYON LİRALIKYATIRIM

21 milyon lira yatırım bedelli proje ile Yeşilyurt, Hasyurt ve Sahilkent mahallelerinin içme suyu probleminin kökten çözülmesi amaçlanıyor. Yüzde 45’i tamamlanmış olan Finike-Turunçova İçme Suyu İsale ve Şebeke Hattı Projesi çalışmaların Ekim ayında bitirilmesi planlanıyor. Böylelikle 50 yıl öncesine ait şebeke boruları değiştirilerek sık sık meydana gelen arızalar ortadan kalkmış olacak. 

146 KİLOMETRELİK YENİ HAT 

Finikelileri sağlıklı içme suyu ile buluşturmayı hedefleyen ASAT’ın çalışmasıyla hatlar daha güçlü ve dayanıklı hale de gelecek. Proje kapsamında evsel bağlantılar dahil toplam 146 kilometre uzunluğunda çeşitli ebatlarda HDPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen Malzeme) boru kullanılacak.