Website Generator
Mobil kuaför tırı, Finike’nin kırsal alanda yer alan sekiz mahallesinde 300 vatandaş ve Arif İlkokulu öğrencileri ücretsiz kuaför ve bakım hizmeti verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaştan yoğun ilgi gören mobil kuaför tırı Antalyalılara hizmet vermeye devam ediyor. Antalya’nın kırsal bölgelerini karış karış dolaşarak kadın ve erkekler için ücretsiz kuaförlük hizmeti sunan mobil kuaför tırının son durağı Finike oldu. Üç gün boyunca Finike’nin kırsal bölgelerinde yer alan Yalnız, Arif , Ernez, Dağbağ, Yazır, Asarönü, Gökbük ve Gökçeyaka mahalleleri dolaşarak 300 vatandaşın saç kesimi ve bakımlarını yaptı.

Mobil tır okul bahçesinde

Finike merkeze uzak mahallelerinde yaşayan öğrencilerin tek çatı altında eğitim gördüğü Arif İlkokulu öğrencileri de mobil tır ile buluştu. Okul bahçesinde mobil kuaför tırı gören öğrenciler bir ilki yaşamanın şaşkınlığı ve heyecanıyla kuaför ve bakım hizmetinden faydalandı. Mobil tırı sık sık görmek istediklerini belirten öğrenciler Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ettiler.

Hizmet ayağımıza geliyor

Gökbük Mahalle muhtarı İskender Altınok, ''Birçok kırsal mahallede kuaför yok. Kırsal mahallelerde yaşayanlar için bu hizmetin çok yerinde bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Merkeze uzak olup, aracı olmayan, istediğinde gidip tıraşını olamayacak vatandaşlarımız var. Mobil kuaför ile bu hizmet ayağımıza geliyor. Kadın, erkek bütün mahalleli olarak çok memnunuz. Kilometrelerce uzakta bizleri unutmayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek ve emeği geçen ekiplere Gökbük mahallemiz adına çok teşekkür ederim.