Site Maker
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kendisine, Twitter üzerinden ulaşan ve Antalyaspor Kavşağı'ndaki Atatürk heykelinin ışıklandırmasını yetersiz bulan vatandaşa 20 gün içinde ışıklandırma sözü vermişti. Türel, verdiği sözü çok daha erken yerine getirerek Atatürk Heykeli’ni güçlü bir sistemle ışıklandırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e, 11 Ocak'ta Twitter üzerinden ulaşan bir vatandaş, "Antalyaspor Kavşağı'ndaki zeytin ağaçları ışıklandırılmış güzel de Atatürk heykeli karanlıkta. Neden?" diye sordu. Başkan Türel de aynı gün kullanıcıya Twitter üzerinden yanıt vererek, "O alanın sorumluluğunu Karayolları'ndan devralıyoruz. 20 gün sonra burada aynı saatte buluşalım. Bakalım Atatürk heykelinin ışıklandırması nasıl olmuş, göreceksiniz" dedi. Menderes Türel'in kendisine kısa sürede yanıt vermesine hem şaşıran hem de memnun kalan vatandaş da "Kısa sürede cevap gelir beklentime fena kısa sürede cevap geldi. Hassasiyetinize teşekkür ediyorum. Şu an çok güveniyorum 20 gün sözünüze. Görüşmek üzere" ifadelerine yer vermişti. 
TÜREL SÖZÜNÜ ERKEN TUTTU
Başkan Menderes Türel, yine Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Antalyaspor Kavşağı'ndaki Atatürk heykelinin ışıklandırıldığını açıkladı. Türel, “20 gün dolmadan ışıklandırma işlemi tamam. Tek amacımız Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesi hedefine Antalya’yı çıkarmak. Belediyemiz bunun için gece gündüz çalışmaya devam edecek” ifadesini kullandı. 
VATANDAŞLARDAN BAŞKANA TEŞEKKÜR 
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in bu paylaşımı sosyal medyada büyük beğeni topladı. Vatandaşlar, Atatürk heykelinin ışıklandırmasını çok beğendiklerini ifade ederek, “Çok güzel olmuş başkanım elinize sağlık” sözleri ile Başkan Türel’e teşekkür etti.