easy drag and drop website maker

Bu yardım Halep’i ısıtacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Halep’e gönül köprüleri kurmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hazırlanan çoğunluğunu yakacak malzemelerinin oluşturduğu 10 TIR dolusu yardım malzemesi belediye önünden Halep’e doğru dualarla uğurlandı.


Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan Halep’e yardım kampanyasına Antalyalıların yoğun ilgisi ve desteği sürüyor. Kampanya kapsamında oluşturulan 9 TIR’lık ilk yardım konvoyu Ocak ayı başında Halep’e gönderilmişti. Büyükşehir Belediyesi ve Hayrat Vakfı Antalya Şubesi Başkanlığı’nın işbirliği ile hazırlanan 10 TIR dolusu ikinci yardım konvoyu da dualarla Halep’e uğurlandı. TIR’larda ağırlıklı olarak kış aylarından dolayı yakacak ve yiyecek malzemeleri yer alıyor. 

PROTOKOL UĞURLADI

Büyükşehir Belediyesi önünden hareket eden TIR’ları, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya İl Müftüsü Osman Artan, Hayrat Vakfı Antalya Şube Başkanı Süreyya Saltık, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve belediye personeli uğurladı. 

GÖNÜLDEN GÖNÜLE YARDIM ELİ 

Antalya’dan Halep’teki mazlumlara gönülden gönüle bir yardım eli uzatmak için bir araya geldiklerini belirten Vali Münir Karaloğlu, “ Maalesef İslam coğrafyasında kan gözyaşı devam ediyor. Yanı başımızda Suriye’de Irak’ta, Yemen’de Somali’de Filistin’de Arakan’da olup bitenleri ilgisiz bir şekilde seyredemeyiz. Belki Suriye ve Irakla aramızda sınır dedikleri devletlerarasında bir çizgi olabilir. Ama ne Suriye, ne Arakan ne de Filistin bizim gönül sınırlarımız dışında değildir. Kardeşlerimiz bizim kardeşlerimiz, onların acısı bizim acımız onların sorunu bizim sorunumuz. Açlıktan çocuklar ölüyorsa orada biz de payımıza düşen sorumluluğu alırız. Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde sivil toplumlar ve diğer yerel yönetimler ve kamu kurumları işbirliği ile başlatılan yardım kampanyasının yeni bir halkasının kervanını yola çıkartıyoruz. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye başkanımıza, Hayrat Vakfımıza ve kamu kurumları ile sivil toplumlarında çalışan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VATANDAŞIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, insani görevleri arasına bir yenisini daha eklemenin huzur, mutluluk ve onurunu yaşadığını söyledi. Başkanı Türel, “Yerel yönetimler olarak şehrin alt yapısını inşa etmek, üst yapısını güzelleştirmek sosyal meselelerde vatandaşın yanında olmak gibi birçok görevimiz var. Tüm bu görevlerin dışında insani görevlerimiz inanın her şeyden çok daha önemli ve değerli. Bu kapsamda Antalya’da vatandaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ EN ÜCRA KÖŞEDE DE OLSA ONLARI BULUYORUZ

Sağ elin verdiğini sol elin görmediği bir anlayış içinde vatandaşa ulaştıklarını ifade eden Türel şöyle konuştu: “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Toros dağlarının en ücra köşesinde de olsa ulaşmaya çalışıyor, onların ihtiyaçlarını elimizden geldiği kadar gücümüz yettiğince görmeye çabalıyoruz. Ama tabi ki dünyanın birçok köşesinde kardeşlerimiz zalimin zulmü altında maalesef çok zor anlar yaşıyor. İşte biz aynı zamanda Antalya’da olduğu gibi sınırlarımızın dışındaki mazlumlara da sahip çıkmak adına görevlerimizi ihmal etmemeye çalışıyor ve bu noktada elimizden gelen desteği gösteriyoruz ve göstermeye de devam ediyoruz.”


lar ve bu yardımlar en güzel şekilde değerlendirilecek. Bildiğiz gibi biz daha öncede 9 TIR’lık bir insani yardımı Suriye’ye göndermiştik. Bunu içinde battaniye, sobalar, ilaçlar, kuru gıda ve çocuk mamasına kadar birçok farklı ihtiyaç malzemesi bulunuyordu. Kış aylarını yaşıyoruz. Bu nedenle bugün de içleri yakacak ve gıda malzemeleri dolu 10 TIR’lık ikinci konvoyu o tarafa doğru yola çıkaracağız.”  


Daha sonra yardım konvoyu dualar eşliğinde Halep’e uğurlandı.