easy web page design software download
Barış ve kardeşlik kenti Antalya

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey V. Erkhov Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Erkhov, Antalya’nın dostluk ve kardeşlik bakımından Rusya için simge kent haline geldiğini anlattı.

Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Erkhov, Antalya Rusya Başkonsolosu Oleg Vasilievich’i makamında kabul eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başta turizm olmak üzere iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek adına gayretlerinin ve çalışmalarının olduğunu söyleyen Başkan Böcek, bu kapsamda 2 ay önce Moskova’da Türk Turizm Festivali düzenlendiğini hatırlattı.

Başkan Muhittin Böcek, Rusya ile Antalya’nın kardeş şehir düzeyinde ilişkileri ve işbirlikleri de olduğunun da altını çizdi. Başkan Böcek, 4 dönem belediye başkanlığı yaptığı Konyaaltı’nda 30 bine yakın Rus vatandaşın olduğunu vurgulayarak, “Konyaaltı’nda Yabancı Meclisimizde Rus kardeşlerimize yer verdik. Kültür sanat anlamında da birçok konularda işbirliği içerisinde olduk. Şehrimizde yaşayan Rus vatandaşların düzenleyeceği her türlü kültürel ve sanatsal etkinliğe Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermeye hazırız” diye konuştu.

Başkan Böcek, Rus Piyanist Evgeny Grinko’nun Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kasım Ayı’nda düzenlenecek Piyano Festivali’nin davetlisi olduğunu belirterek Rus Büyükelçi’yi festivale davet etti.

ANTALYA RUSYA İÇİN BİR SİMGE

Rus Büyükelçi Erkhov, iki ülke arasındaki ilişkilere değinerek, Antalya’nın Rusya için önemini anlattı. Erkhov, Antalya’nın dostluk ve kardeşlik bakımından Rusya için simge kent haline geldiğini belirtti. Aleksey V. Erkhov, “Antalya turizmi bambaşka bir şey. Antalya’da denize gittiğimde çevreye baktığımda çevre düzenine ne kadar önem verildiğini görüyorum. Öte yandan da kendimi Rusya’da gibi hissediyorum. Çünkü herkes Rusça konuşuyor. Rus ziyaretçiler her geçen yıl artıyor. Genel olarak herkes mutlu bir şekilde ülkesine dönüyor. Antalya’ya ve yönetenlerine Rus vatandaşımıza gösterdikleri önem konusunda da teşekkür etmek istiyorum” dedi.