simple responsive web page creator

Toplu Ulaşım Dönüşümünde Sona Yaklaşılıyor; 01 Şubat 2017’de Otobüsler “AU” Plaka Oluyor!
Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, halkımızın sorunlarına çağdaş çözümler üretmek ve en iyi hizmeti sunmak amacıyla, toplu ulaşım esnaf temsilcilerimizle beraber çalışmalar yürütmüş ve UKOME kararı almıştık.


Sisteme katılacak esnaflarımızın, 31 Ocak 2017 tarihine kadar araçların dönüşümü için tüm işlemleri tamamlamış olmaları gerekmektedir. 31 Ocak 2017 tarihinden sonra, başvuru kabul edilmeyecektir.


01 Şubat 2017 tarihi itibariyle; dönüşümlerini tamamlamış ve tahditli AU serisinden plakalarını takmış araçlar, vatandaşlarımıza toplu taşıma hizmeti vermeye başlamış olacaktır.


Bu süreçte gerekli dönüşüm işlemlerini tamamlamayan esnaflarımız ise 31 Ocak 2017 tarihine kadar; tahditli AU dönüşüm bedelini yatırmaları, sıfır araç alacaklar; fabrikadan aracın teslim edileceği tarihi de içeren satış sözleşmesini, 2. el araç alacaklar; satın aldığı kişi ile yine teslim alacağı tarihi belirtir satış sözleşmesini Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığımıza sunmaları halinde, 01 Şubat 2017 tarihi sonrası dönüşüm işlemlerini tamamlayabilir.


01 Şubat 2017 sonrası dönüşüm işlemini tamamlayacak esnaflarımızın mevcut araçları, yeni araçları sisteme dahil olana kadar çalışmayacak ve havuzdan pay alamayacaktır. 

 

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından işbu açıklama yapılması gereği hasıl olmuştur. 


Saygılarımızla. 

                                                              


Antalya Büyükşehir Belediyesi