ASAT, içme suyu hatlarındaki kayıp kaçakları bulmak için kullanılan akustik cihazlarla Hatay’daki bina enkazlarında arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Kanal görüntüleme aracı da enkaz altındaki görüntüleri kurtarma ekiplerine iletiyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) ekipleri, içme suyu hatlarındaki kayıp kaçakları bulmak için kullanılan cihazlarla Hatay’da göçük altındaki vatandaşların yerlerini tespit ediyor. Hatay’daki 12 ASAT ekibi, hassas cihazlarla kurtarma ekiplerinin bulunduğu enkazda akustik dinleme yapıyor. Sese duyarlı cihazlar vatandaşların bulduğu noktayı belirliyor. Yapılan dinlemelerle 4 vatandaş enkazdan canlı olarak kurtarıldı.

7 Jeneratör Hatay’da Kesintisiz Güç Veriyor

ASAT ekipleri kanal görüntüleme aracı ile de enkaz altında görüntüleme yaparak arama kurtarma ekiplerinin gözü oluyor. Vatandaşların enkaz altındaki konumlarının, enkazın durumunun görüntülenmesi ile arama kurtarma ekipleri daha sağlıklı çalışma yapabiliyor. ASAT’ın biri 110 KVA’lık, 2’si 50 KVA’lık, 7 jeneratörü de Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına destek oluyor. Jeneratörler sayesinde arama kurtarma çalışmaları kesintisiz yapılabiliyor.