simple offline web page building
Tarihi Balbey’i Antalya’nın ikinci Kaleiçisi olacak iddiasıyla geleceğe hazırladıklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Manipülatif girişimlere ve provokatörlere Balbey’den ekmek çıkmaz. Kimse niyetlenmesin. Atmış olduğumuz bütün adımları gayet şeffaf bir şekilde yürütüyoruz, bundan sonra da böyle yürüteceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Türel, toplantının açılışında yaptığı konuşmada Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de yürüttüğü başarılı operasyonla ilgili görüşlerini dile getirdi. Operasyonun 18. gününde büyük bir başarıyla yürütüldüğüne dikkat çeken Başkan Türel, “Zeytindalı operasyonuna ülkemizde büyük bir milli mutabakatla destek verildiği için teşekkür ediyorum. Zira Türk Silahlı Kuvvetleri binlerce yıldır tarih boyunca büyük destanlar yazmış çok güçlü bir ordudur. Bugün de bunu en güzel şekilde gösteriyor. Biz ülkemizin milli güvenliğine veya sınırdaki komşularımızın güvenliğine zarar verebilecek bir noktada meşru haklarımızı korumak suretiyle böyle bir operasyonu, artık zaruret olduğu için gerçekleştiriyoruz. Bu başarılı operasyondan dolayı başta Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımız, Genelkurmay Başkanımız olmak üzere tüm Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bütün mensuplarını tebrik ediyorum. Gönülden kutluyorum” dedi.
Şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Türel, “Gazilerimize acil şifalar temenni ediyorum. Türk Bayrağımızın üzerindeki rengin şehidimizin kanı olduğu ve şehitlerimizle bu ülkenin vatan olduğu hepimizin malumudur. O yüzden elbette şehadet mertebesinin inancımızda en yüksek mertebe olduğunu hepimiz idrak etmiş kişileriz. Hepimize şehadet mertebesi keşke nasip olsa. O yüzden ben şehitlerimize karşı olan borcumuzun hiçbir şekilde ödenemeyeceğini de ifade etmek suretiyle Zeytindalı operasyonunun en başarılı şekilde tamamlanmasını diliyorum. Buna olan inancımı da bu vesile ile dile getiriyorum” diye konuştu.
BALBEY İKİNCİ KALEİÇİ OLACAK
Başkan Türel, bir meclis üyesinin Balbey Projesi ile ilgili sorusu üzerine şunları söyledi: “Balbey’i Antalya’nın ikinci Kaleiçisi olacak diye büyük bir iddia ile geleceğe hazırlıyoruz. Bu konuda oradaki hak sahipleri ile orada açmış olduğumuz ofis marifetiyle temas halindeyiz. Hiç kimseye baskı yapılması kesinlikle söz konusu değil. Görüşmeleri arkadaşlar yürütüyorlar. Perşembe günü de ben orada hak sahipleri ile bir araya gelip, bütün bilgilendirmeyi yapacağım. Maalesef böylesine kritik ortamlarda bizim projelerimizin başarıya ulaşmasını istemeyen bazı çevreler, hep bilgi kirliliği oluşturmak suretiyle manipülasyon yolunu tercih ediyorlar ama biz gidip niyetimizi onlarla paylaştığımızda mesele gayet net bir şekilde anlaşılıyor. Dolayısıyla biz oradaki hak sahipleri ile bir araya geleceğiz, onların meselesini onlarla konuşacağız.”
BALBEY’DEN PROVOKATÖRLERE EKMEZ ÇIKMAZ
Bu provakatif girişimleri Kepez Santral projesi sırasında da gördüklerini hatırlatan Türel, “Ama muradımızı oradaki vatandaşlara anlattığımızda 3 bin 200’ün üzerindeki hak sahibinden, ikisi hariç sözleşmeyi imzaladı. İki vatandaş veraset gibi sorunlar nedeniyle imzalayamadı. Yani yüzde 100 bir mutabakatla, vatandaşın rızası ile Kepez Santral’de Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini gerçekleştiriyoruz. Burada hiç kimse merak etmesin manipülatif girişimlere ve provokatörlere yine Balbey’den ekmek çıkmaz. Kimse bunlara niyetlenmesin. Biz bütün atmış olduğumuz adımları gayet şeffaf bir şekilde yürütüyoruz, bundan sonra da böyle yürüteceğiz. Hemşerilerimizle bir araya gelir, meseleyi anlatırız. Onları için bu projeler yapılıyor, milletimiz için yapılıyor. Onların memnuniyetinin olmadığı adımı bugüne kadar atmadık bundan sonra da atmayız” ifadelerini kullandı.